Argitoimetused tehtud? Jah! Kõik on korras? On ju! Kõik on joones! Kõik on just nii, nagu peab. Nüüd ei ole muud, kui ennast mugavalt diivanile või tugitooli istutada, välja hingata, saata oma kodustele lahke pilk ja sõna ning nautida koosolemise mõnusat sooja tunnet. See soe tunne teeb hingele pai. See, mis ihu ligidal, teeb ihule pai.

Meie Maratis oleme samasugused nagu kõik inimesed. Meie hingele meeldib pai ja ka me ihule meeldib pai. Nii hakkasimegi mõtlema, et mis on see, mis teeb ihule pai.

Meil on üks Mai. Ta ütles, et talle meeldib kodus dressipükse kanda. Ta lisas veel, et dress, see langeb vabalt, seal ei ole kanget värvlit, mis närvi ajaks kõhu. Nõustusime kõik koos. Ei ole jah. Ja tema lisas, et kangas kerge on. On jah, tuleb nõustuda, et igal püksil, millel viik on sees või materjaliks teksariie, pole ruumi või vastupanu on tal tugev. Ja triiksärgiga on samad lood. Jakist ja pintsakust ei hakka rääkima, need mõeldud mõjuma on mõjukalt ja konkreetselt. Aga tahaks ju, et see, mis on ihu ligi, ei pigistaks, ei osutaks liigset vastupanu, vaid hoiaks, oleks ligi, pai teeks, soojendaks.

Nii välja kooruski, et olla võiks riideesemed, mis oleks kerged kanda, oleks soojad, oleks kaunid ja kenad. Nii tegime endale ja sulle puuvillast rõivad, mis kenad on ja kerged kanda. Need puuvillast on 100% läbi ja lõhki. Lõige on kaunis ja stiil on peen, et naabriga võib juttu puhuda maast ning ilmast, ilma et ta küsiks, millal trenni lähed. Võid minna poodi, ilma et ükski pilk sind küsivalt tabaks: kas tuled trennist või sa trenni lähed.

Meilt endile ja sulle – mõnusad ning õdusad vaba aja rõivad. See, mis ihu ligi, tehku pai!

Uncategorized
Image source: https://www.pinterest.com/pin/131800726574529637/
Tõelise Henley särgi juured peituvad sügaval meesterõivaste ajaloos. Definitsiooni järgi on henley ilma kraeta, kootud puuvillane või meriino-villane särk, millel on kahe või enama nööbiga esiliist.
Henleysid hakati kandma 19. sajandi Inglismaal, kus neid kasutati algselt meeste alusriietusena, ilma kraeta mugava alussärgina. Kuid õige pea kinnitas seda tüüpi särk kanda spordirõivana Lääne Inglismaa Thamesi-äärses Henley linnas.
 Image source: https://www.heddels.com/2016/01/the-history-of-the-henley-shirt-rowing-menswear-staple/
Alates 1839. aastast on Henley linn olnud Suurbritannia suurima sõudmisregati toimumispaik. Sõudjatele meeldis henley särgi juures krae puudumine ning avatava esiliistuga kaasnev hea ventilatsioon – just seetõttu sai henely osaks traditsiooniliselt sõudmisriietusest.
 Image source: http://www.henleyrowingclub.co.uk/henley-rowing-club-history/history/
Henley särgi populaarsuse kasvamisele aitas kaasa puuvilla kupardamismasina leituamine ning tööstusrevolutsioon millega sai alguse ka rõivaste masstootmine.
 Image source: http://etc.usf.edu/clipart/7800/7804/cottongin_7804.htm
Henley särk püsis sõudjate seas populaarsnae kuni 1940-ndate aastateni ning on sealt edasi olnud inspiratsiooniks ka ragby ja polo särkide juures. Tänapäeval on Henley, kas pikkade või lühikeste varrukatega ajatu klassika, millel on oma koht iga härrasmehe garderoobis, olgu see siis pidžaama, suvise pealissärgi või pintsaku all kantava särgina. Kinninööbituna võib henley mõjuda kui peen ning rafineeritud rõivaese, osaliselt või täielikult lahtinööbituna olla aga mehelikkuse sümbol ning ürgmehelikkuse esilekutsuja.
image source: https://www.pinterest.com/pin/494692340311115023/

Tutvu Marati henley särkidega siin.

Uncategorized

 

Mis ühendab Coco Chaneli ja Kate Mossi? Või Pablo Picassot ja James Deani? Või Prantsuse meremehi ja Maratit?

Loomulikult see, et nad kõik on olnud ikoonilise bretoni-triibulise kangamustri kandjad ja austajad. Bretoni muster sündis moemaailma 1858 aastal Prantsuse mereväe vormirõivana. 1917 aastal avastas selle mustri Coco Chanel, kes pani sini-valge triibulise mustri enda moekollektsiooni ning sellest alates on Bretoni triip olnud pildis, alati.

Bretoni mustrist sai inspiratsiooni ka meie uus särgikollektsioon. Me lasime enda eelistuste ja maitse järgi kududa spetsiaalselt Marati jaoks loodud 100% puuvillast kõrgekvaliteetset kangast ja oleme tulemusega rahul. Bretoni musrtit saab kanda nii kodu kui ööriietusena kuid samuti eraldiseisva rõivaesemena näiteks valgete tenniste ja heledate teksadega. Pealegi on meremehe  look endiselt in!

Vaata meie bretoni mustrist inspireeritud kollektsiooni siit!

 

Uncategorized
,

Tihti arvatakse, et alussärki kannavad vaid oivikud ja vanaisad. Tegelikult on alussärk teadliku rõivastuja valik. Alussärk parandab triiksärgi või kampsuni all kandes keha termoregulatsiooni ning vastupidiselt üldlevinud eelarvamusele ei pane kandjat rohkem higistama, vaid kaitseb pealisriietust higi ja liigse kehaniiskuse eest. Samuti on alussärgi pehme ja naturaalne kangas keha vastas mõnusam ning mugavam kui ükskõik milline muu rõivaese.

Ning loomulikult kannavad alussärki kõik – nii mehed, naised kui ka lapsed. Eestis algab alussärgi kandmise “hooaeg” oktoobris ja lõpeb aprillis/mais, kuid soojas kliimas kantakse alussärki ka 30 kraadise kuumusega just termoregulatsiooni ja hügieeni parandamise eesmärgil. Kindlasti tuleks mainida, et tavaline t-särk ei ole sama mugav ja funktsionaalne kui alussärk. Alussärgi kandmiseks ei pea sa olema ei kuivik ega macho, kui sa pole seda geniaalset rõivaeset veel proovinud, siis ehk on nüüd õige aeg. Räägitakse, et alussärgi kandjad on harvem haiged 🙂

 

Mis vahe on alussärgil ja t-särgil?

Alussärk on õhemast ja kergemast materjalist ning kitsama (loe kehalähedasema) lõikega ja välja töötatud spetsiaalselt pealisriietuse all kandmiseks. Tihti on alussärgid kootud ribakonstruktsiooniga selleks, et nad oleksid venivamad ning mugavamad.

Marati alussärkidel ei ole sisseõmmeldud brändi- ega suurusetiketti ja meie tooted on keha vastas mõnusad ning mugavad. Samuti on Marati alussärgid konstrueeritud kaarja alläärega ning on seljalosalt pikemad kui eest selleks, et särk püsiks püksis ning ei hakkaks triiksärgi all lokkima.

Millele alussärki kandes tähelepanu pöörata?
  • Alussärki tuleks kanda alati kui kannad heledat triiksärki kuna niimoodi ei kuma naha tumedam toon läbi heleda triiksärgi ja valge mõjub alati valgena.
  • Avatud ülemise nööbiga triiksärki kandes ei peeta maitsekaks kui alussärgi krae paistab särginööbi vahelt välja ning sellisel juhul on sobiv kanda sügava v-kaelusega alussärki.

 

Tutvu kõikide meie alussärkide valikuga siin.

 

Uncategorized
,