Kas tead milline näeb välja bretoni muster?

Posted by Raul Saks on oktoober 10, 2017
0
Category: Uncategorized
Tags: ,

Mis ühendab Coco Chaneli ja Kate Mossi? Või Pablo Picassot ja James Deani? Või Prantsuse meremehi ja Maratit?

 

Loomulikult see, et nad kõik on olnud ikoonilise bretoni-triibulise kangamustri kandjad ja austajad. Bretoni muster sündis moemaailma 1858 aastal Prantsuse mereväe vormirõivana. 1917 aastal avastas selle mustri Coco Chanel, kes pani sini-valge triibulise mustri enda moekollektsiooni ning sellest alates on Bretoni triip olnud pildis, alati.

Bretoni mustrist sai inspiratsiooni ka meie uus särgikollektsioon. Me lasime enda eelistuste ja maitse järgi kududa spetsiaalselt Marati jaoks loodud 100% puuvillast kõrgekvaliteetset kangast ja oleme tulemusega rahul. Bretoni musrtit saab kanda nii kodu kui ööriietusena kuid samuti eraldiseisva rõivaesemena näiteks valgete tenniste ja heledate teksadega. Pealegi on meremehe  look endiselt in!

Vaata meie bretoni mustrist inspireeritud kollektsiooni siit!

 

Täiuslik alussärk

Posted by Raul Saks on oktoober 10, 2017
0
Category: Uncategorized
Tags: ,

Tihti arvatakse, et alussärki kannavad vaid oivikud ja vanaisad. Tegelikult on alussärk teadliku rõivastuja valik. Alussärk parandab triiksärgi või kampsuni all kandes keha termoregulatsiooni ning vastupidiselt üldlevinud eelarvamusele ei pane kandjat rohkem higistama, vaid kaitseb pealisriietust higi ja liigse kehaniiskuse eest. Samuti on alussärgi pehme ja naturaalne kangas keha vastas mõnusam ning mugavam kui ükskõik milline muu rõivaese.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ning loomulikult kannavad alussärki kõik – nii mehed, naised kui ka lapsed. Eestis algab alussärgi kandmise “hooaeg” oktoobris ja lõpeb aprillis/mais, kuid soojas kliimas kantakse alussärki ka 30 kraadise kuumusega just termoregulatsiooni ja hügieeni parandamise eesmärgil. Kindlasti tuleks mainida, et tavaline t-särk ei ole sama mugav ja funktsionaalne kui alussärk. Alussärgi kandmiseks ei pea sa olema ei kuivik ega macho, kui sa pole seda geniaalset rõivaeset veel proovinud, siis ehk on nüüd õige aeg. Räägitakse, et alussärgi kandjad on harvem haiged 🙂

 Mis vahe on alussärgil ja t-särgil?

Alussärk on õhemast ja kergemast materjalist ning kitsama (loe kehalähedasema) lõikega ja välja töötatud spetsiaalselt pealisriietuse all kandmiseks. Tihti on alussärgid kootud ribakonstruktsiooniga selleks, et nad oleksid venivamad ning mugavamad.

Marati alussärkidel ei ole sisseõmmeldud brändi- ega suurusetiketti ja meie tooted on keha vastas mõnusad ning mugavad. Samuti on Marati alussärgid konstrueeritud kaarja alläärega ning on seljalosalt pikemad kui eest selleks, et särk püsiks püksis ning ei hakkaks triiksärgi all lokkima.

Millele alussärki kandes tähelepanu pöörata?
  • Alussärki tuleks kanda alati kui kannad heledat triiksärki kuna niimoodi ei kuma naha tumedam toon läbi heleda triiksärgi ja valge mõjub alati valgena.
  • Avatud ülemise nööbiga triiksärki kandes ei peeta maitsekaks kui alussärgi krae paistab särginööbi vahelt välja ning sellisel juhul on sobiv kanda sügava v-kaelusega alussärki.

 

Tutvu kõikide meie alussärkide valikuga siin.