Maratiga hingele pai

Argitoimetused tehtud? Jah! Kõik on korras? On ju! Kõik on joones! Kõik on just nii, nagu peab. Nüüd ei ole muud, kui ennast mugavalt diivanile või tugitooli istutada, välja hingata, saata oma kodustele lahke pilk ja sõna ning nautida koosolemise mõnusat sooja tunnet. See soe tunne teeb hingele pai. See, mis ihu ligidal, teeb ihule pai.

Meie Maratis oleme samasugused nagu kõik inimesed. Meie hingele meeldib pai ja ka me ihule meeldib pai. Nii hakkasimegi mõtlema, et mis on see, mis teeb ihule pai.

Meil on üks Mai. Ta ütles, et talle meeldib kodus dressipükse kanda. Ta lisas veel, et dress, see langeb vabalt, seal ei ole kanget värvlit, mis närvi ajaks kõhu. Nõustusime kõik koos. Ei ole jah. Ja tema lisas, et kangas kerge on. On jah, tuleb nõustuda, et igal püksil, millel viik on sees või materjaliks teksariie, pole ruumi või vastupanu on tal tugev. Ja triiksärgiga on samad lood. Jakist ja pintsakust ei hakka rääkima, need mõeldud mõjuma on mõjukalt ja konkreetselt. Aga tahaks ju, et see, mis on ihu ligi, ei pigistaks, ei osutaks liigset vastupanu, vaid hoiaks, oleks ligi, pai teeks, soojendaks.

Nii välja kooruski, et olla võiks riideesemed, mis oleks kerged kanda, oleks soojad, oleks kaunid ja kenad. Nii tegime endale ja sulle puuvillast rõivad, mis kenad on ja kerged kanda. Need puuvillast on 100% läbi ja lõhki. Lõige on kaunis ja stiil on peen, et naabriga võib juttu puhuda maast ning ilmast, ilma et ta küsiks, millal trenni lähed. Võid minna poodi, ilma et ükski pilk sind küsivalt tabaks: kas tuled trennist või sa trenni lähed.

Meilt endile ja sulle – mõnusad ning õdusad vaba aja rõivad. See, mis ihu ligi, tehku pai!